'Buna davet edilmedim..': Sumalatha Ambareesh, JD(S)'yi suçluyor, HD Kumaraswamy tepki gösteriyor | Dünya

Eski Karnataka CM HD Kumaraswamy ve BJP lideri Sumalatha Ambareesh, ikincisinin Karnataka'daki Mandya'daki NDA anket kampanyasında temsil edilmemesi nedeniyle birbirlerini suçladılar. Yakın zamanda BJP'ye katılan Sumalatha Ambareesh'in, HD Kumaraswamy'nin yarıştığı Mandya'da Janata Dal (Laik) liderliğindeki seçim kampanyasında görülmediği bildirildi.

'Davet edilmedim…': Sumalatha Ambareesh, JD(S)'yi suçluyor, Kumaraswamy tepki gösteriyor

ayrıca oku – Karnataka'nın Mysuru bölgesinde 91 yaşındaki kadın LS anketlerinde oy kullandıktan sonra öldü: rapor

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Gazetecilere konuşan HD Sumalatha Ambareesh şunları söyledi: “JD(S) beni Mandya'daki seçim kampanyasına katılmaya ne davet etti ne de istedi. JD(S)'deki bazı insanlar seçimleri kazanmamın gereksiz olduğunu düşünüyordu. Kumaraswamy evimi ziyaret ettikten sonra kimse benimle iletişime geçmedi.”

Ancak HD Kumaraswamy, Sumalatha'nın iddialarını yalanladı. “Ben şahsen evini ziyaret ettim ve seçimleri kazanmak için kendisinden destek istedim. Başka neye ihtiyacı var?” diye sordu JD(S) vekili.

Karnataka'nın en önemli koltuklarından biri olan Mandya, Lok Sabha seçimlerinin ikinci aşamasında eyaletteki en yüksek seçmen katılımını kaydetti. Seçmenlerin %81,4'ü demokratik haklarını Mandya Lok Sabha koltuğundan kullandı.

2019 genel seçimlerinde Sumalatha, Kumaraswamy'nin oğlu Nikhil'i mağlup etti ve BJP'nin desteğiyle kazandı. BJP'nin Karnataka'daki Janata Dal (Laik) ile ittifakı sayesinde Mandya koltuğu eski CM HD Kumaraswamy'ye tahsis edildi.

2019 seçimlerinde Sumalatha'nın Nikhil'e karşı kazandığı zafer, JD(S)'nin kalesi olarak kabul edilen Mandya'da önemli bir siyasi değişime işaret etti. Aktör-politikacı Ambareesh'in 2018'deki ölümünün ardından eşi Sumalatha seçim siyasetine girişti ve Mandya'ya itiraz etti.

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Hindustan Times Haber Masası ile Hindistan'dan ve dünyadan en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Siyaset ve siyasetten ekonomi ve çevreye, yerel sorunlardan ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar doğru yere geldiniz. …Ayrıntılı olarak görün

Haberler / Şehirler / Dünya / 'Davet edilmedim…': Sumalatha Ambareesh, JD(S)'yi suçluyor, HD Kumaraswamy tepki gösteriyor